Sportski objekti podno grijanje

Rozwiązania dla budynków

Obiekty sportowe

Obiekty sportowe sprawiają, że ludzie czują się dobrze

W hali sportowej, na świeżym powietrzu na trawie lub na lodowisku — wiele osób uprawia sport w wolnym czasie lub odwiedza imprezy, aby obejrzeć różne zawody jako widz. Sportowcy i widzowie mają różne wymagania. Dlatego przy budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych stawiane są surowe wymagania dotyczące technicznych urządzeń budowlanych. Uponor oferuje odpowiednie, wydajne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, a także dostarczania wody pitnej do obiektów sportowych.

Sport i ogrzewanie podłóg elastycznych

 • Warianty projektowe dla każdej konstrukcji podłogi
 • Komfort cieplny dzięki optymalnej temperaturze pomieszczenia
 • Możliwość łączenia z odnawialnymi źródłami energii
 • Zabezpieczone przed uszkodzeniem
 • Niskie koszty instalacji, eksploatacji i konserwacji
 • Certyfikat DIN Certco dla wszystkich systemów i konstrukcji podłogowych
Więcej informacji

Rozwiązania w dziedzinie dostarczania wody pitnej z systemem kontroli czystości

 • Sieć rurociągów o najmniejszej objętości zapewniająca dobrą wymianę wody
 • Bezpieczna, niezawodna i łatwa w instalacji
 • Minimalizuje ryzyko skażenia, nawet jeśli nie jest używana przez dłuższy czas, np. w okresach wakacyjnych
 • Doskonałe warunki higieniczne od punktu dostawy do punktu poboru
 
Więcej informacji
Instalatorzy

Korzyści dla Ciebie

Innowacyjne rozwiązania firmy Uponor obejmują całą gamę technologii instalacyjnych w dziedzinie dostarczania wody pitnej oraz ogrzewania i chłodzenia w budowie obiektów sportowych. Nasze gotowe rozwiązania bezproblemowo łączą w sobie wszystkie komponenty systemu. Zostały sprawdzone, mają długą żywotność i są łatwe do zainstalowania. Oczywiście nasz szeroki zakres usług jest dostępny również dla Ciebie. Nasi eksperci są dostępni, oferując wsparcie we wszystkich fazach projektu od planowania aż po instalację na miejscu.

Fakty

 • Rozwiązania dla specjalnych zastosowań w obiektach sportowych
 • Sprawdzona jakość i niezawodność
 • Kompletne rozwiązania od jednego dostawcy
 • Szybka i łatwa instalacja
 • Odpowiednie dla odnawialnych źródeł energii
 
Właściciel budynku

Korzyści dla Ciebie

Najważniejszym kryterium dla inwestorów oraz operatorów obiektów sportowych i rekreacyjnych jest efektywność ekonomiczna budynku. Niezbędne jest zatem znalezienie rozwiązań projektowych budynku, w szczególności ogrzewania i chłodzenia, które zapewniają najniższe koszty energii, napraw i konserwacji w całym okresie eksploatacji oraz umożliwiają elastyczne użytkowanie systemów.

Fakty

W czasie wydarzeń sportowych warunki w hali i na trybunach powinny być stałe zarówno dla widzów, jak i dla sportowców.
Należy zagwarantować stałą temperaturę i względną wilgotność powietrza na wszystkich poziomach i w całym obiekcie bez konieczności stosowania dodatkowego wyposażenia technicznego.
Architekci/projektanci

Korzyści dla Ciebie

W podłogach sportowych rozróżnia się konstrukcje powierzchniowe elastyczne, łączone elastyczne, mieszane elastyczne i sprężyste. Nasze rozwiązanie Siccus Sport lub ogrzewanie podłóg elastycznych jest właściwe dla każdego wariantu i wymagania.
System ogrzewania podłogowego Uponor dla podłóg sportowych stanowi rozwiązanie do ogrzewania płaszczyznowego dla hal sportowych, które pod wieloma względami jest lepsze od tradycyjnych rozwiązań grzewczych. System grzewczy zainstalowany pod podłogą zapewnia wyjątkowe ciepło i komfort bez skomplikowanych elementów zewnętrznych, które zmniejszają przestrzeń użytkową lub mogą spowodować obrażenia użytkowników.

Fakty

Do kosztów podchodzimy realistycznie — system ogrzewania podłóg Uponor, jako energooszczędne, niskotemperaturowe rozwiązanie grzewcze, nadaje się również do zastosowania z odnawialnymi źródłami ciepła. Ponadto podzespoły zainstalowane w podłodze są bezobsługowe, co znacznie redukuje koszty eksploatacji. 
Nasi eksperci są dostępni, oferując wsparcie we wszystkich fazach projektu od planowania aż po instalację na miejscu. Współpracujemy z klientem w celu opracowania rozwiązania, które spełnia wymagania techniczne sprzętu budowlanego, a równocześnie zaspokaja potrzeby dobrej architektury.