uponor minitec

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najlepsze systemy ogrzewania podłogowego?

Nasi klienci często zastanawiają się jaki rodzaj ogrzewania podłogowego wybrać. Jaki system będzie najbardziej odpowiedni w przypadku ich mieszkania. Wszystko zależy od rodzaju podłogi, na której mamy zamiar umieścić ogrzewanie podłogowe.

Standardowym systemem ogrzewania i chłodzenia podłogowego proponowanym przez Uponor jest system Smart. Jest on odpowiedni dla każdego rodzaju wylewki. Rury mocuje się przy użyciu spinek, szyn mocujących lub opasek kablowych. Równie uniwersalny jest system Tacker, który zapewnia elastyczny układ rur. Tacker montowany jest na płytach styropianowych z folią teksturowaną, na której nadrukowana jest siatka rastrowa zapewniająca montaż rur w odpowiednich rozstawach. System Classic jest idealny do wszystkich rodzajów podłóg w nowych budynkach. Rury mocuje się do siatki stalowej. Dzięki odpowiedniemu oddzieleniu warstwy grzewczej od izolacyjnej, jest to idealne rozwiązanie dla miejsc o dużym natężeniu ruchu.

Przy montażu ogrzewania podłogowego na stropach drewnianych, warto zapoznać się z systemem Siccus. Jest to system w technologii zabudowy suchej, montowany przy użyciu niskich płyt podłogowych, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla nowopowstałych budynków jak i tych, które poddawane są renowacji. Dla budynków remontowanych dobrym rozwiązaniem będzie również system Minitec. Niskie maty Uponor Minitec mogą być układane na istniejących już płytkach, drewnie czy jastrychu, a wysokość podłogi zwiększy się jedynie o ok. 1,7 cm.

System montażu na mokro Uponor Nubos jest idealnym rozwiązaniem dla każdego budynku. Rury mocowane są na macie za pomocą profilowanych „grzybków”, co zapewnia optymalne otoczenie rur wylewką. Uponor w swojej ofercie posiada także system elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort E. Składa się on z samoprzylepnej, niezwykle cienkiej, zszywanej maty kablowej, która zapewnia łatwy i szybki montaż.

Co sprawia, że ogrzewanie podłogowe jest wygodne?

Ogrzewanie podłogowe równomiernie rozprowadza ciepło oraz zapewnia komfortową temperaturę przez cały czas. Dodatkowo systemy ogrzewania podłogowego zapobiegają tworzeniu się chmur kurzu i są niewidoczne, co daje pełną swobodę architektoniczną.

Czy podłoga może być za ciepła?

Nie. Prawidłowo działające ogrzewanie podłogowe po dotknięciu dłonią nie powinno być ciepłe! Odpowiednio zaprojektowany system ogrzewania podłogowego zapewnia przyjemne, energooszczędne ciepło, dzięki któremu chodzenie, siedzenie lub leżenie na podłodze jest komfortowe. Jeśli konieczne jest zwiększenie ciepła ze względu na większe zapotrzebowanie, ogrzewanie podłogowe można łączyć z ogrzewaniem ściennym lub sufitowym.

Czy ogrzewanie podłogowe pomaga osobom cierpiącym na alergie?

Tak. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo czystym ogrzewaniem, ponieważ nie wykorzystuje cyrkulacji powietrza podczas przesyłania ciepła. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu można zrezygnować z dywanów w pomieszczeniu, na których gromadzi się kurz, który przyczynia się do powstawania alergii i chorób układu oddechowego.

Czy konieczne jest rozbicie istniejącej płyty betonowej pod instalację ogrzewania podłogowego?

Oczywiście, że nie. Uponor oferuje wiele systemów ogrzewania podłogowego przeznaczonych dla projektów renowacyjnych/remontowych na istniejącej wylewce.

Czy mogę zainstalować ogrzewanie podłogowe pod elementami kuchennymi i sanitarnymi?

Ogrzewanie podłogowe może zostać zainstalowane pod elementami kuchennymi (bez kołków i kotwiczenia do podłogi, które mogłyby uszkodzić rurę). Zaleca się instalowanie ogrzewania podłogowego na całej powierzchni, ponieważ wygląd kuchni może się zmieniać z upływem czasu. Ogrzewanie podłogowe zwykle nie jest umieszczane pod urządzeniami sanitarnymi (jak np. wanna), ponieważ zwykle muszą one być przymocowane do podłogi, co mogłoby spowodować uszkodzenie rur.

Jakiego rodzaju wykładzin podłogowych mogę używać?

Możliwe jest stosowanie wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych, pod warunkiem, że opór cieplny nie przekracza norm. W przypadku podłogi drewnianej lub podobnej opór cieplny nie powinien przekraczać 0,15 m² K / W.

Co to jest rozdzielacz?

Rozdzielacz jest centralnym punktem dystrybucji ciepła, w którym połączone są obwody ogrzewania podłogowego. Rozdzielacz jest również używany do kontrolowania przepływu wody, dzięki czemu strefy ogrzewania mogą być niezależnie kontrolowane.

Czy Uponor instaluje systemy ogrzewania podłogowego?

Uponor ma swoich zalecanych partnerów i instalatorów, którzy są przeszkoleni i doskonale znają systemy ogrzewania podłogowego Uponor. Aby znaleźć instalatorów w swojej okolicy odwiedź naszą stronę internetową.