Projektowanie i obliczenia Uponor Infra

Rozwiązania Projektowe Uponor Infra 360TM

Projektowanie i obliczenia

Doświadczenie w dostarczaniu zoptymalizowanych i opłacalnych rozwiązań

Prawidłowe obliczenia i wymiarowania są kluczowe z punktu widzenia długookresowego sukcesu projektu. Nasz zespół ekspertów składa się z inżynierów o najwyższych kompetencjach i ogromnym doświadczeniu.

Klient powinien wiedzieć co będzie zakopane w ziemi. Powinien też wiedzieć jakie naprężenia będą oddziaływać na wyroby i ich połączenia poddane obciążeniom wynikającym z ciśnień, przemieszczeń, różnic temperatur itd. Co się stanie np. z rurą, która ma być ułożona na dnie oceanu, albo pod ziemią gdzie występują silne i częste przemieszczenia ośrodka gruntowego? We współpracy z klientem nasi doświadczeni specjaliści zaproponują bezpieczne, optymalne - technicznie i ekonomicznie rozwiązanie dopasowane do szczególnych potrzeb. Rozwiązanie, które pozwoli na minimalizację ryzyka i uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. 

Możemy Państwa wesprzeć w zakresie:

  • dokumentacji rysunkowej 3D proponowanych rozwiązań,
  • obliczeń statycznych i hydraulicznych,
  • symulacji 2D z wykorzystaniem metody elementów skończonych (MES) pozwalających upewnić się, że różne naprężenia pochodzące od obciążeń zewnętrznych  i/lub wody gruntowej nie wpłyną niekorzystnie na zaproponowane rozwiązanie końcowe,
  • symulacji 3D z wykorzystaniem MES stanów naprężeń w takich wyrobach jak kształtki, studzienki oraz inne konstrukcje z PE,
  • obliczeń dotyczących spawania,
  • obliczeń pozwalających określić układ punktów podnoszenia,
  • symulacji dla instalacji podwodnych obciążonych ciśnieniem,
  • obliczeń dotyczących długości cyklu życia.

Projekt technologii i organizacji robót – istotny element zrealizowanego przedsięwzięcia

Precyzyjne instrukcje, dokumenty instalacji i podręczniki konserwacji gwarantują trwałość przedsięwzięcia i długi okres eksploatacji. Sumiennie opracowany projekt technologii i organizacji robót to gwarancja uzyskania długoterminowego, ekonomicznego rozwiązania. Dlatego zawsze oferujemy możliwość sporządzenia dokładnego projektu technologii i organizacji robót niezależnie od tego, czy instalacja będzie wykonywana przez nas czy przez inny podmiot. Dokument ten określa zakres odpowiedzialności i omawia np. zagadnienia konserwacji, które mogą być przydatne w przyszłości. Sporządzenie projektów technologii i dokumentacji jest oczywiście istotne w przypadku wszystkich złożonych przedsięwzięć. Skrajnie istotne znaczenie ma jednak dla instalacji morskich. Na projekt mają tu bowiem wpływ: zasolenie, ruchy i głębokość wód, temperatura oraz roślinność wodna. Dlatego objętość projektu technologii i organizacji robót może dochodzić nawet do setek stron.

 

Program obliczeniowy do systemu Weholite i rur ciśnieniowych

Aby ułatwić Państwu pracę i uprzyjemnić projektowanie z rur PE ciśnieniowych i grawitacyjnych przygotowaliśmy darmowy program służący do obliczeń rur, zbiorników i studzienek Uponor Infra. Program działa w 6 językach: polskim, angielskim i rosyjskim oraz czeskim, słowackim i rumuńskim.