Uponor Dubaj realizacje

Dubaj

Golden Mile

Informacje o projekcie

Miasto
Dubai

Kraj
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zakończenie
2008

Typ projektu
Nowy budynek

0001136

Golden Mile Dubaj

Dubaj to ekscytujące, tętniące życiem miasto położone nad Zatoką Perską. Jest ono znane z nowoczesnych i  imponujących realizacji budowlanych. Jedną z nich jest wyspa Palm Jumeirah, która jest idealnym przykładem na to, że zabudowę Dubaju można nazwać oryginalną i spektakularną. Palm Jumeirah Trunk stanowi centrum wyspy i ma prawie pół kilometra szerokości. Mieszkańcy i goście znajdą na wyspie wszystko czego potrzebują: pięciogwiazdkowe hotele, luksusowe apartamenty, mariny, restauracje, kawiarnie, obiekty rekreacyjne i luksusowe sklepy.
Projekt, w który czynny wkład miał Uponor nosi nazwę Palm Golden Mile. Powstał w 2005 r i znajduje się na zachodniej części Palm Jumeirah. Jest wspólnym przedsięwzięciem IFA Hotels & Resorts Group oraz Istithmar Company. Składa się on z 10 identycznych jedenasto-kondygnacyjnych budynków. Łącznie projekt obejmuje aż 860 jedno-, dwu- i trzypokojowych apartamentów oraz penthouse'ów. Koszt inwestycji wyniósł 300 milionów USD. 
0001137

Uponor został wybrany do tego wyjątkowego projektu w 2006 r. Od maja 2007 r. dostarczył znaczną ilość produktów systemu rur wielowarstwowych Uponor MLC przeznaczonych do instalacji wodociągowej. Szeroka gama produktów, łatwość instalacji i atrakcyjna cena w stosunku do rur miedzianych były decydującymi czynnikami przy wyborze systemów Uponor MLC. Podczas wykonywania prac Uponor zadbał o dostarczenie pełnego asortymentu rur i złączek o wymiarach 16 - 110 mm. System Uponor MLC jest stosowany do całej instalacji rur wodociągowych. Łącznie wykorzystano ponad 150 000 złączek zaciskowych oraz ponad 200 000 metrów rur MLC. Projekt został zakończony w 2008 r.