office1

Rozwiązania grzewcze w sektorze komercyjnym

SPIUG to organizacja, która zrzesza renomowanych producentów nowoczesnych urządzeń grzewczych i porusza tematy niezwykle ważne również dla naszej firmy – związane ze zdrowiem i ochroną środowiska. Właśnie dlatego firma Uponor została członkiem SPIUG. Świadomi zagrożeń jakie niesie ze sobą SMOG w Polsce, staramy się zapobiegać występowaniu tego zjawiska poprzez promocję energooszczędnych instalacji grzewczych.

Co robić, aby zmniejszyć skalę występowania smogu?

Z regularnie przeprowadzonych badań i pomiarów wynika, że powietrze w Polsce jest najbardziej zanieczyszczone spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. W rankingu 20 najbardziej zanieczyszczonych miast UE, aż 16 znajduje się w Polsce. Instalując nowoczesne systemy Uponor do ogrzewania płaszczyznowego takie jak Minitec czy Nubos, jak również rozwiązania pozwalające w precyzyjny sposób zarządzać temperaturą w budynku takie jak automatyka Smatrix Style aktywnie przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

Należy robić wszystko, by nie dopuścić do sytuacji, która miała miejsce w Londynie w 1952 r. „Wielki smog Londyński” był następstwem zużycia zwiększonej ilości węgla przez mieszkańców miasta. Smog spowodował śmierć ponad 4 tysięcy ludzi. Wprowadzono wówczas uchwałę o stopniowym zakazie palenia węglem. Poprawa sytuacji w kwestii zanieczyszczenia środowiska to nie tylko zmiana źródła ciepła na ogrzewanie gazowe i elektryczne, ale również montaż energooszczędnych w użytkowaniu instalacji grzewczych. Warto zatem rozważyć instalację ogrzewania podłogowego wodnego lub elektrycznego Uponor w swoim domu.

Klienci często pytają, jakie są zalety ogrzewania podłogowego, ile kosztuje ogrzewanie podłogowe? Jest to przede wszystkim energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia optymalną dystrybucję ciepła i obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Rozwiązania Uponor gwarantują komfort i odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość. Oprócz systemów wodnego ogrzewania Uponor posiada w swojej ofercie także elektryczne maty grzewcze Comfort E zarówno do montażu suchego jak i mokrego.  Są to wyjątkowo cienkie, łatwe w instalacji  zszywane maty kablowe, które idealnie sprawdzą się podczas budowy lub renowacji budynku. Decydując się na zastosowanie systemu Uponor Comfort E zapewniasz sobie odpowiedni komfort i jednocześnie dbasz o środowisko.

Aby zredukować zanieczyszczenia powietrza zaleca się również korzystanie z nieemisyjnych źródeł ciepła, takich jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Jeśli jest to możliwe, warto korzystać z miejskich sieci centralnego ogrzewania. Równie ważne jest, by inwestować w energooszczędne rozwiązania, które zmniejszą zapotrzebowanie na paliwa stałe oraz dbać o odpowiednią termomodernizację budynku. Rozwiązania Uponor dają Ci możliwość sterowania temperaturą w Twoim domu. Uponor Smatrix to inteligentny system sterujący do obsługi systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Dzięki Uponor Smatrix zredukujesz koszty ogrzewania i zużycie energii.  System umożliwia indywidualne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu, a dzięki aplikacji Uponor Smatrix możesz to robić zdalnie przy pomocy smartfona lub tableta.

Do instalacji lokalnej sieci dystrybucji wody ciepłej  Uponor oferuje preizolowane rury Ecoflex. Można je zastosować podczas podłączania budynków mieszkalnych, wtórnych sieci ciepłowniczych, biogazowni czy instalacji niskotemperaturowych. Rury Ecoflex spełniają wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, są lekkie i elastyczne, dzięki czemu instalację wykonuje się szybko i niezawodnie nawet w trudnych warunkach panujących na budowie.

Chcąc zadbać o swój komfort, bezpieczeństwo i środowisko koniecznie zapoznaj się z produktami Uponor. Jeśli potrzebujesz dokładnych informacji, zapraszamy do odwiedzenia naszego katalogu online lub pobrania potrzebnych broszur z naszej strony internetowej. Oferujemy również możliwość bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem w Twoim regionie.

SMOG NEWS DOM