Uponor Smatrix Pulse room thermostat

Poznaj zalety inteligentnych systemów smart home

Poznaj zalety inteligentnych systemów smart home

Obecne systemy smart home dzięki swojej zaawansowanej technologii mają możliwość zapamiętywania preferencji użytkowników, samodzielnego regulowania pracy różnych instalacji, a co za tym idzie również generowania oszczędności. Korzystanie z takiego systemu zapewnia odpowiedni komfort i bezpieczeństwo.

Wszystko pod kontrolą

Inteligentne urządzenia smart home dbają o bezpieczeństwo naszego domu podczas naszej nieobceności, podróży czy snu. System ogranicza ryzyko wystąpienia awarii poprzez sterowanie domowymi instalacjami oraz monitorowanie ich stanu. W ostatnich latach działania inteligentnych systemów znacząco się rozwineły i dają wiele innych możliwości, m.in: wyłączanie światła podczas naszej nieobecności, włączanie systemu ogrzewania tuż przed naszym powrotem do domu czy monitorowanie i sygnalizowanie niewidocznych przecieków instalacji wodnej.

Inteligentne korzyści

Rozwiązania smart home nie są już przeznaczone jedynie do nowoczesnych budynków, teraz stają się coraz bardziej popularne i ogólnodostępne. Podstawowym działaniem tego rodzaju urządzeń jest poznawanie nawyków użytkowników i dostosowanie pracy urządzeń do ich cyklu dnia. Dodatkową zaletą są działania zapewniające bezpieczeństwo, komfort i zwiększenie oszczędności.

Smatrix Pulse app controllers

Zawsze komfortowa temperatura

Spośród domowych instalacji, które najczęściej wykorzystują technologię smart home jest system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego . Manualne sterowanie systemem nie gwarantuje energooszczędnej pracy, a odpowiednie dopasowanie temperatury do dynamicznych zmian atmosferycznych jest często ciężkie do osiągnięcia.

System Uponor Smatrix Pulse pozwala zarządzać temperaturą w pomieszczeniach z dowolnego miejsca, zapewnia całodobową kontrolę, informację o pogodzie oraz daje możliwość zdalnego połączenia ze specjalistą w celu wykonania konfiguracji lub regulacji systemu. Dodatkowym atutem jest możliwość integracji systemu z asystentami głosowymi takimi jak Amazon Alexa lub Google Voice Assistant. Uponor Smatrix Pulse uczy się rytmu życia domowników i dopasowuje się do ich wymagań, a podczas podróży tryb „Eco” zapewnia jeszcze większą energooszczędność.

Wybierając urządzenie z technologią smart home warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ono możliwość integracji z pozostałymi systemami, gdyż oddzielnie pracujące urządzenia nie zapewnią odpowiedniego komfortu i wygody – a to właśnie te cechy najbardziej wpisują się w koncepcję inteligentnego domu. Uponor Smatrix Pulse można synchronizować z innymi inteligentymi systemami zarządzania domem.

Jesli chcesz lepiej poznać system Uponor Smatrix Pulse odwiedź naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami.