office1

Rozwiązania grzewcze w sektorze komercyjnym

Rozwiązania grzewcze w sektorze komercyjnym

Przy wyborze metody ogrzewania budynków z sektora komercyjnego należy rozważyć wszystkie możliwe sposoby ogrzewania oraz przeanalizować ich wady i zalety . Jednym z najpopularniejszych metod ogrzewania jest ogrzewanie grzejnikowe. Jednak coraz więcej zwolenników zdobywają systemy ogrzewania płaszczyznowego. Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane ze względu na wiele zalet, których nie posiadają tradycyjne formy ogrzewania.

Grzejniki nie sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych

Częstym problemem występującym w otwartych pomieszczeniach biurowych jest to, że osobom siedzącym przy grzejniku może być za gorąco, a osobom, które siedzą z dala od grzejników – za zimno. W celu uzyskania odpowiedniej temperatury w dużych pomieszczeniach biurowych często korzysta się z grzejników elektrycznych. To z kolei prowadzi do zwiększenia kosztów związanych z ogrzewaniem.

Ogrzewanie podłogowe rozprowadza ciepło równomiernie nawet w dużych, otwartych pomieszczeniach biurowych, zapewniając wszystkim pracownikom odpowiednią i komfortową temperaturę. Ponadto dostępna jest szeroka gama urządeń sterujących komfortem cieplnym w pomieszczeniach. Termostaty zostały zaprojektowane tak, aby harmonijnie komponować się z każdym wnętrzem.

Jednym z takich przykładów jest Smatrix PRO, który wykorzystuje technologię automatycznej regulacji temperatury w budynku. Oferuje również funkcję sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem aż w 192 pomieszczeniach z jednego panelu sterowania! Dzięki możliwości odłączenia ogrzewania w nieużywanych pomieszczeniach można znacząco ograniczyć koszty eksploatacji.

biuro news tablet

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat ogrzewania podłogowego oraz możliwości jego wykorzystania w sektorze komercyjnym skontaktuj się z naszymi Doradcami Technicznymi lub Przedstawicielami Handlowymi.